Program for dagen
KL. 10:00 – 11:00 KORTESJE – OPPMØTE AUSTRUDSTUNET
RUTE: AUSTRUDSTUNET – FORGARDSBRUA – NORDSTOVKNODDEN – ÅSLAND – SETAN – SAMLEVODDEN - AUSTRUD – ÅSERAL BENSIN - BARNEHAGEN – ÅSERALSHEIMEN - AUSTRUD (ARR.: ÅSERAL BONDELAG)
KL. 11:30 FAMILIEGUDSTENESTE ÅSERAL KYRKJE V/SOKNEPREST KJELL STEINBRU
KL. 12:15 (CA) KRANSPÅLEGGING VED FLYGARGRAVENE
GUD SIGNE VÅRT DYRE FEDRELAND (VERS 1)
TALE V/10 KLASSE
KRANSPÅLEGGING V/ORDFØRAR INGER LISE LUND STULIEN
GUD SIGNE VÅRT DYRE FEDRELAND (VERS 6 OG 7)
FORSANGARAR:
OLGA FORGARD OLIEGREEN, LIVE MARITHA HÅVORSTAD OG JULIA GUNDERSEN
KL. 12:30 (CA) FOLKETOG
KYRKJEPLASSEN - OPPSTILLING I TOGET:
FLAGGBERARAR (ORDFØRAR OG VARAORDFØRAR) → KORPS → 1. – 10. KLASSE → BARNEHAGE → FOLKETOG
TOGET GÅR FRÅ ÅSERAL KYRKJE → AUSTRUD → LARSSTOVA → AUSTRUD→ BORDALSBAKKEN (GAMLEHEIMSBAKKEN) OG STOPPAR I PARKEN FØR ME GÅR VIDARE TIL ÅSERAL BARNE- OG UNGDOMSSKULE
TALE V/ORDFØRAR INGER LISE LUND STULIEN I PARKEN (ÅSERALSHEIMEN)
NORGE I RØDT, HVITT OG BLÅTT (3 VERS)
TALE
JA, VI ELSKER (VERS 1, 7 OG 8)
KORPS OG FORSANGARAR:
OLGA FORGARD OLIEGREEN, LIVE MARITHA HÅVORSTAD OG JULIA GUNDERSEN
KL. 13:00 (CA) VELKOMEN TIL ÅSERAL BARNE- OG UNGDOMSSKULE
PRESENTASJON AV PROGRAM V/VARAORDFØRAR GRO BOGE AASHEIM
KL. 13:00 – 16:00 KIOSK/KAFÈ:
SAL AV GRILLMAT, HÅNDBALLBANEN (ÅSERAL BONDELAG)
SAL AV KOMPER, PYLSER, LAPPER, KAKE, KAFFI OG BRUS I KANTINA, FLEIRBRUKSHUSET («UNGDOMSSKULENS POLENTUR»)
KIOSK VED FLEIRBRUKSHUSET («UNGDOMSSKULENS POLENTUR»)
KL. 13:00 – 15:00 17. MAI-AKTIVITETAR FOR STORE OG SMÅ:
ØKSEKAST, SAGING, SPIKERSLAG, PILKAST, POTETLØP, SEKKELØP, FISKEDAM OG MYKJE MEIR («UNGDOMSSKULENS POLENTUR»)
NB! SAL AV BONGER TIL AKTIVITETER UTANFOR FLEIRBRUKSHUSET.
FRÅ KL. 14:00 IDRETTSLEIKAR PÅ FRIIDRETTSBANEN (ÅSERAL IDRETTSLAG)
KL. 18:30 FOLKEFEST ÅSERAL FLEIRBRUKSHUS (DØRENE OPNAR KL. 18:00)
TALE VED FYLKESORDFØRAR ARNE THOMASSEN
UTDELING AV KULTURSTIPEND OG KULTURPRIS
SERVERING AV MAT, SAFT OG KAFFI I PAUSEN
UNDERHALDNING I GOD TRADISJON
INNGANG (INKL. MAT) KR. 100,- PER PERSON OVER 18 ÅR